FESTIVAL PAMETI
Autor: Administrator , 17. 5. 2018.

8.  „GRAND FINALE“ FESTIVALA PAMETI

U NOVOM SADU

Naši učenici po šesti  put za redom, plasirali su se u  „Grand finale“ međunarodnog  Festivala pameti, koji se održao  u zgradi AP Vojvodine, u Novom Sadu.

Ove godine pozvane su bile tri finalistice, naše škole: Elena Činčurak, 3.a, Klara Balić, 3.e  i  Helena Vlaškovac  iz 3.f  razrednog odjela.

U najuži izbor, plasiralo se 15 učenika. Naša učenica 3.e razrednog odjela, Klara Balić plasirala se na 12. mjesto „Grand finala“, od ukupno 1000 sudionika  iz 10 zemalja .

Osmislivši igricu „Doris“, njezin kreator dr. Zdravko Živković, vjerojatno nije mogao zamisliti, kolikom će broju mladih ljudi, ona biti prekretnica u životu, spoznaja o onom što mogu, a da toga nisu bili ni svjesni. Biti kreativan, razvijati maštu, to je ono što ova igrica traži. Igrajući se, učenici stvaraju nešto novo, daju mašti na volju…

Naši domaćini iz Novog Sada, bili su izuzetni, pokazali nam znamenitosti njihovog  grada, družili se na zajedničkoj večeri u hotelu „Putnik“. Novi Sad grad je, koji niti noću ne miruje.  Glavni je grad pokrajine u kojoj se ravnopravno govori  šest različitih jezika, poštuju se različitosti, i ta različitost ih ujedinjuje.

Učenice su 15. i 16. svibnja 2018. nazočile , Grand finalu “ Festivala pameti, u pratnji ravnateljice škole  Lidije Žaper, i voditeljice  Dunje Novak.