Gradska Smotra LiDraNo 2018.
Autor: Administrator , 3. 2. 2018.

I ove školske godine učenici naše Škole sudjelovali su na gradskoj razini Smotre LiDraNo – literarni, dramski i novinarski izraz, koja je održana u Medicinskoj školi u Osijeku, organizatoru Smotre, i u Dječjem kazalištu Branka Mihaljevića (dramski izraz), 26. siječnja 2018.

Na Smotri je sudjelovalo četrnaest učenika Škole u četiri kategorije i dvije profesorice mentorice. (Koji su učenici upućeni na ovu razinu Smotre, već smo izvijestili.)

Županijska Smotra LiDraNo održat će se 15. veljače o. g. u Našicama.

LiDraNo – REZULTATI ŠKOLSKE RAZINE SMOTRE

Prema strogim kriterijima povjerenstava i prema još strožim pravilima novinarske struke, u samostalnom novinarskom izrazu na slijedeću, županijsku, razinu predloženi su učenici Bruno Ćosić, 4. h, koji je razgovarao s profesoricom rehabilitatoricom i napisao intervju (Tko je i što radi profesor  edukacijske rehabilitacije) i Gabrijel Knežević, 4. f koji je u reportaži prikazao lik jednog od veoma uspješnih sportaša naše Škole, Mihaela Hallera (Ustrajni borac). Mentorica učenicima je profesorica Blaženka Budimčić.

Članovi povjerenstva za novinarske radove bili su: Anita Martinović, novinarka Nove TV, Tin Kovačić, novinar RTL televizije i Daniela Maršalek, profesorica i novinarka.

Budno oko prosudbenog povjerenstva koje su činili: Ivan Kristijan Majić, glumac, redatelj, samostalni umjetnik, Areta Ćurković, dramska, filmska i televizijska glumica, i književna kritičarka Anđela Vidović, do kasno u večer pratilo je izvođenje nastupa sedam scenskih nastupa. Nakon vijećanja, odlučili su da na županijsku razinu u kategoriji skupni dramsko-scenski nastup upute tri skupine, među kojima je i scenska skupina naše Škole. Skupinu čine učenici 3. f razreda: Elena Atanasovski, Toni Hunjadi, Bruno Jarabek, Anamarija Lagator, Dominik Mršo, Marko Rešetar Rudić Helena Vlaškovac, koji su izveli dramsko-scensku igru Smičiklasova 13. S njima je predstavu pripremala mentorica profesorica Blaženka Budimčić.

Županijska Smotra LiDraNo održat će se 15. veljače o. g. u Našicama.

Učenicima, sudionicima županijske smotre LiDraNo, želimo puno uspjeha!