Online predstavljanje

Letak

Promo plakat

« Siječanj 2021 »

Online "IN-EDU hackathon medijske i informacijske pismenosti
Autor: Administrator , 1. 12. 2020.

Učenici Ekonomske i upravne škole Osijek ostvarili su 2.mjesto na online InEdu hackatonu medijske i informacijske pismenosti.

Učenici Ekonomske i upravne škole Osijek predstavili su svoja znanja i umijeća na online InEdu hackathonu medijske i informacijske pismenosti za učenike srednjih škola, koje je upriličeno 28. XI. 2020. Učenike su budno pratile i nadahnule profesorice Lidija Bilbija i Marina Bošnjak.

Hackathon je organizirao Centar za mir i nenasilje Osijek u okviru IN EDU projekta (Inclusive communities through media literacy and critical thinking education).
Tematsko su odredjenje hackathona bile lažne vijesti, a učenici su trebali  osmisliti medijsku kampanju kako bi produbili svijesti o medijskoj i informacijskoj pismenosti.
Ekonomsku i upravnu školu Osijek predstavljala su dvije skupine: Tzv. stručnjaci i NeTalk.
Tijekom šest sati učenici su na društvenoj mreži trebali stvoriti profil, osmisliti njegovo ime i vizualni identitet, odrediti ciljanu publiku i osmisliti strategiju kampanje koristeći digitalne alate i resurse.
Tijekom stanki učenici su pratili predavanja medijskih stručnjaka, a na kraju su radnoga dana svoje projekte predstavili prosudbenom povjerenstvu, ostalim skupinama i mentorima te javnosti.
Čitav je proces trajao 12 sati, a sve su skupine uspješno izvršile i predstavile rezultate svojega rada.
Naše su skupine izradile kampanje koje možete promotriti na Instagramu (tzv.strucnjaci i netalk_eiuso). Osmislile su sadržaje koji svjedoče o negativnu utjecaju dezinformacija te poučavaju kako prepoznati, provjeriti i dekonstruirati lažne vijesti.
Skupina NeTalk osvojila je 2. mjesto i novčanu nagradu u iznosu 2.000 eura, koju će iskoristiti za daljnje istraživanje i provedbu kampanje. Čestitamo svim našim kreativnim i vrijednim učenicima i njihovim mentoricama! ♥️